4 Mayıs Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler Listesi: Deprem mi Oldu?

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından afet bölgesi ilan edilen 11 ilde halen daha artçı sarsıntılar devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Kahramanmaraş Elbistan’da 5.0 büyüklüğünde meydana gelen artçı sarsıntı vatandaşları korkuttu. Vatandaşlar, hem deprem bölgesinde hem de başka illerde deprem olup olmadığını araştırıyor. ”Deprem mi oldu” sorusuna yanıt arıyor. Peki deprem mi oldu? İşte 4 Mayıs Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi…

Türkiye bir deprem ülkesi olduğu için ülkenin birçok bölgesinde irili ufaklı sarsıntılar meydana geliyor.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Elbistan ve Pazarcık’ta meydana gelen depremler, 11 ilde büyük yıkımlara sebep oldu.

O tarihten beri deprem bölgesinde artçı sarsıntılar yaşanıyor. Uzmanlar, artçı sarsıntıların afet bölgesinde bir süre daha devam edeceğini söyleyerek vatandaşları uyarıyor.

Dün akşam saatlerinde Kahramanmaraş’ta 5.0 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı yaşandı. Bu sarsıntıdan sonra vatandaşlar, son depremleri araştırmaya başladı. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, ülkemizde ve komşu ülkelerde yaşanan deprem verilerini vatandaşlarla paylaşıyor.

Kandilli Rasathanesi’nin son verilerine göre Kahramanmaraş Göksun’da sabah saatlerinde 3.2 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi.

AFAD’ın verilerine Ege Denizi Çanakkale Eceabat’ta 4.2 büyüklüğünde bir deprem yaşandı.

Kandilli Rasathanesi verilerine Kahramanmaraş Göksun’da 3.2 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

4 Mayıs Perşembe Kandilli Rasathanesi Son Depremler Listesi

KANDİLLİ RASATHANESİ

4 Mayıs Perşembe AFAD Son Depremler Listesi

AFAD

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir