Yavuz Ağıralioğlu sonrası İYİ Parti karıştı! İstifalar peş peşe geliyor

  •     Haber7

İYİ Parti‘de son dönemde yaşanan olaylara ses tepki gösteren tek isim olan Yavuz Ağıralioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu‘nun cumhurbaşkanı adayı olarak dayatılması, Meral Akşener’in kumar ve noter masası dediği masaya geri dönmesi ve HDP yakınlaşması sonrası parti ile iplerini resmen kopardı. Geçtiğimiz hafta yaşananlara tepki gösteren Ağıralioğlu, dün yaptığı basın toplantısıyla istifa kararını duyurdu. 

Ağıralioğlu‘nun istifasına Akşener destekçisi bazı isimler tepki gösterirken, tabanda ise büyük destek gördü. Ağıralioğlu’nun istifasının ardından ve dünkü Genel kurul toplantısında Meral Akşener’in Rasim Arı‘ya rozet takması ve partiye katılımının ardından çok sayıda İYİ Partili sandığa gitmeme kararı aldığını duyurdu. Uzmanlar, Ağıralioğlu’nun peşinden yeni istifalar geleceği mesajını verirken, beklenen oldu. İYİ Parti‘de çok sayıda istifa yaşandı. 

NEVŞEHİR AYAĞA KALKTI

İYİ Parti’nin ağır topu Yavuz Ağıralioğlu‘nun istifası ve dün yaşanan gelişmeler sonrası Nevşehir‘de İYİ Parti teşkilatlarında adeta deprem yaşandı. Kentteki İYİ Parti’de peş peşe istifa kararları açıklanmaya başladı. İlk istifa İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Alihan Kuzeyli‘den geldi. Kuzeyli yazılı bir açıklama yaparak görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

İşte Kuzeyli’nin istifa açıklaması;

“Şehrimize hizmet getirebilmek adına yaklaşık on ay önce bir yola çıktık. Bu süreçte tüm hayatımızdan fedakarlıklarda bulunup hiçbir şahsi menfaat gütmedik.  Nevşehir hak ettiği değeri görebilsin diye bir amaca inandık, bu amaç doğrultusunda hizmet ettik.

Şüphesiz bu yolda yapamazsın diyenler oldu, yapılan il kongresinde genel başkan yardımcılarımızdan, teşkilat koordinatörlerine kadar rakibimiz olan adayları açıktan destekleme hadiseleri gördük. Yılmadık, vazgeçmedik.

Genel merkezden gelip müdahil olanlar da, yerelde taş koymaya çalışanlar da hizmet etme aşkımızı baltalayamadı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığında da milletvekili adaylığında da teşkilatımızın ve şehrimizin görüşlerini harfiyen genel merkeze ilettik.

Geldiğimiz noktada her iki adaylık hususunda da genel merkezimiz ile fikir ayrılığına düşmüş bulunmaktayım.

Teşkilatçılığın özünün, hasının teşkilata emek verenleri ezmemek, yok saymamak olduğunu öğrenerek büyüdüm. Ne var ki gelinen noktada Nevşehir’in yerel teşkilatı yok sayılmış, ‘’siz bilmezsiniz, biz biliriz’’ denilmiştir.

Şahsi olarak hiçbir makam, mevki ve menfaati bulunmayıp tek gayesi Türk milleti ve Nevşehir olan bir Türk gencinden ötesi de değilim.

Bu süreçte Nevşehir’e hizmet için birlikte mücadele ettiğimiz eşimden, abilerimden, ablalarımdan, kardeşlerimden, kurucularımızdan, yöneticilerimizden ve üyelerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum. ‘

’Hata yapsa da görevden alsak’’ diye bekleyen genel merkez emir erlerine fırsat vermeden, hiçbir sağlık sorunum olmamasına rağmen, teşkilatımın yok sayılmasına tepki olarak ‘’mahkeme, kadıya mülk değildir’’ düsturumuzla il başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Yakamdaki onur rozeti, Türk milletinin bir ferdi olmaktır.” dedi.

“Duruşumuzu koruyacak, kazanmak için her yol mübah demeyeceğiz. Mahkeme kadıya mülk değildir. Yakamdaki onur rozeti, Türk milletinin bir ferdi olmaktır. “

Saygılarımla

MECLİS ÜYELERİ VE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Nevşehir’de İl Başkanı Kuzeyli‘nin sonrası istifalar hızlandı. İYİ Parti Nevşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Usalan, partisinden ve görevinden istifa etti. Yaşar Usalan “İl Teşkilatımı hiçe sayarak, istişare etmeksizin, sadece ben bilirim edasıyla, genel merkezin bu haksız tutumu nedeniyle partimden ve görevimden istifa ediyorum” dedi. 

Kentte bir istifa haberi de İYİ Parti Nevşehir Milletvekili Aday adayı Musa Ertaş’tan geldi. İYİ Parti Nevşehir Milletvekili Aday adayı Musa Ertaş, aday adaylık başvurusunu geri çekerek partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir