AKM’nin Nisan ayı etkinlik takvimi açıklandı

T24 Kültür-Sanat

Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM), Nisan ayında sanatseverleri dopdolu bir program bekliyor.

AKM Tiyatro Salonunda, ‘Romeo ve Juliet’, ‘Yüzyıllık Destan Ateş’, ‘Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt’ oyunları sahnelenirken, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ‘Carmen’ operası ve ‘Giselle’ balesini sahneleyecek. İDSO’nun her cuma klasikleşen konserlerine ise dünyaca ünlü şefler ve sanatçılar konuk olmaya devam edecek.

HAYROLA KARYOLA- METİN ZAKOĞLU
2 NİSAN- 21.00- 17 NİSAN- 21.00 – AKM ÇOK AMAÇLI SALON

Usta yazar Ferhan Şensoy’un kaleme aldığı ve bir dönem Ortaoyuncular’da büyük ilgi gören ‘Hayrola Karyola’ oyunu, 22 sene sonra yeniden sahnelenmek üzere hazırlanıyor. Metin Zakoğlu’nun yönettiği ve başrollerinde Şebnem Köstem ile birlikte oynadığı oyun, AKM Çok Amaçlı Salonda 2 ve 17 Nisan’da seyirciyle buluşacak. Evli bir çift ile evlenmek üzere olan bir diğer çiftin komik maceralarını konu alan oyun, güncel ve ekonomik sorunları ele alıyor.

WINTERREISE- İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ- MDT İSTANBUL
2 NİSAN- 20.30- AKM TİYATRO SALONU

Avusturyalı besteci Franz Schubert’in şan ve piyano için bestelediği, Alman şair Wilhelm Müller’in kaleme aldığı 24 parçalık şiir dizisi ‘Winterreise’ (Kış Yolculuğu), Modern Dans Topluluğu İstanbul’un yorumuyla sahneye taşınıyor. Şairin sevgilisinin başka birine âşık olduğunu fark etmesi ile başlayan dramatik bir yolculuğun anlatıldığı eserde; Deniz Özaydın, Evrim Akyay, Emre Karaca, Huri Murphy, İsmet Köroğlu, Mert Öztekin ve Tuğçe Göncü koreograf olarak yer alıyor. Eserin librettosu ve yönetimi Mert Öztekin’e ait.

CARMEN- İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ
3 NİSAN- 20.30- 6 NİSAN-16.00- 13 NİSAN- 16.00- 18 NİSAN- 20.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği ‘Carmen’ operası, Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda 3-6-13-18 Nisan tarihlerinde seyirciyle buluşuyor. Dünyanın en ünlü operalarından biri olan Fransız besteci Georges Bizet’in eseri Carmen 1875’te Paris’te ilk kez sahnelendi. İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini tarafından yönetilen Carmen operasında, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı İbrahim Yazıcı ve Zdravko Lazarov dönüşümlü olarak yönetecek. Eserin dekor tasarımı Zeki Sarayoğlu’na, kostüm tasarımı Ayşegül Alev ve Gizem Betil’e, koreografisi Ayşem Sunal Savaşkurt’a, ışık tasarımı Giovanni Pirandello’ya ve dramaturjisi Ravivaddhana Monipong Sisowath’a ait. 1830’lu yıllarda Opera, İspanya’nın Sevilla şehrinde geçen hikayenin baş kahramanı olan çingene genç kız Carmen’in yaşamı etrafında şekilleniyor.

GISELLE- İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ
4 NİSAN- 20.30 TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

AKM Türk Telekom Opera Salonunda sezon başından beri büyük ilgiyle izlenen ‘Giselle’ balesi, 4 Nisan’da sanatseverlerle tekrar bir araya gelecek. Konusu Alman şairi Heinrich Heine’nin ‘Almanya Üzerine’ adlı kitabında anlattığı Wililer Efsanesi’nden alınan ‘Giselle’, Fransız besteci Adolphe Adam’ın (1803-1856) müzikleri üzerine Jean Coralli-Jules Perrot-Marius Petipa koreografisiyle balenin en önemli yapıtlarından biri olarak kabul ediliyor. Kırsal yaşam biçimi ile olağan dışı dünyayı bir arada işleyen, aşkın yüceliği ve tutkunun vazgeçilmezliğini vurgulayan, doğaüstü öğelerle dolu olan ‘Giselle’ balesi, dans etmeyi çok seven, genç ve güzel, bir o kadar da utangaç Giselle adında bir köylü kızı ile kendisini ona ‘Loys’ adlı bir çiftçi olarak tanıtan ve Giselle’e delicesine âşık olan Kont Albrecht’in trajik ve romantik hikayesini konu alıyor.

İSTANBUL TÜRKÜLERİ- İSTANBUL DEVLET TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU
4 NİSAN- 20.30- AKM ÇOK AMAÇLI SALON

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu, Türk müziğinin zengin mirasından esinlenerek, İstanbul’un ruhunu yansıtan eşsiz türkülerle ‘İstanbul Türküleri’ konseri için sahnede olacak. Topluluk, sanat yönetmeni Selim Güler önderliğinde, 4 Nisan Perşembe günü saat 20.30’da, AKM çok amaçlı salonda İstanbul’un kültürel çeşitliliğini ve zengin müzikal dokusunu yansıtan özel bir repertuar seslendirecek.

YÜZYILLIK DESTAN ‘ATEŞ’- ANKARA DEVLET TİYATROSU
5 NİSAN- 20.30- 6 NİSAN- 20.30- 7 NİSAN- 15.00- AKM TİYATRO SALONU

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek Yüzyıllık Destan ‘Ateş’, Haluk Özenç’in kaleminden ve Barış Erdenk’in yönetiminde 5-6-7 Nisan tarihlerinde seyirciyle buluşacak. Oyun, Anadolu topraklarında açlık, yokluk ve tutsaklıkla mücadele eden bir halkın direnişini konu alıyor. Vatanı bölme niyetinde olanlara karşı milletin birlik ve beraberlik mesajını veren oyun Mustafa Kemal Paşa’dan Kazım Paşa’ya, İngiliz Amiral’den Rum Hemşire’ye kadar geniş bir karakter kadrosuyla sahneye taşınıyor.

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI DENİZBANK KONSERLERİ- BAROK HAFTASI
5 NİSAN- 20.30- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Barok Haftası konserinde şef ve solist olarak dünyaca ünlü blok flüt virtüözü Maurice Steger’i ağırlayacak. 5 Nisan’da Cuma saat 20.30’da AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda müzikseverler ile buluşacak İstanbul Devlet Senfoni orkestrasının bu haftaki programında, Barok döneminin önde gelen bestecileri F.J. Haydn’den C.I. Monza’ya, G. Finger’dan J.S. Bach ve W.A. Mozart’a kadar geniş bir repertuar sunulacak. .

SİHİRLİ LAMBA- AİLE VE ÇOCUK
6 NİSAN- 13.00 ve 15.00- 7 NİSAN- 13.00 ve 15.00- 20 NİSAN- 13.00 ve 15.00- 22 NİSAN- 13.00 ve 15.00- AKM ÇOK AMAÇLI SALON

Danimarkalı yazar Andersen’in ‘Parmak Kız’ adlı hikayesi ile ‘Alaeddin’in Sihirli Lambası’nı harmanlayarak uyarlanan ‘Sihirli Lamba’ isimli oyun, 6-7-20-22 Nisan’da AKM Çok Amaçlı Salonda minik izleyicisiyle buluşacak. Oyun, Hacivat’ın Karagöz’den sihirli olduğunu bilmediği bir lambayı temizlemesini istemesi ile başlayan serüveni konu alıyor.

NIGEL KENNEDY- HEART AND SOUL
7 NİSAN- 21.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim’ albümü ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dünyanın en çok satan klasik müzik albümünün sahibi olarak tanınan Nigel Kennedy, AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda 7 Nisan Pazar saat 21.00’de ‘Heart and Soul’ konseriyle sahne alacak. Aynı zamanda besteci, keman virtüözü, orkestra şefi ve festival küratörü olan Kennedy, farklı müzik türlerini bir araya getirerek ses getiren konserler veriyor. İstanbul programında Bach’ın eserlerinin yanı sıra Krzysztof Komeda ve Ryuichi Sakamoto’nun keman ve çello için sevilen parçalarını ve kendi orijinal bestelerini sunacak. Konserde, Kennedy’nin çellist ortağı Beata Urbanek-Kalinowska da sahnede olacak. Kalp ile ruhu temsil eden keman ve çello eşliğinde sadece iki müzisyenin katılımıyla gerçekleşecek konser, izleyicilere benzersiz bir müzikal deneyim sunacak.

ANADOLU ATEŞİ
8 NİSAN- 20:45- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi, farklı yörelerden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün prodüksiyonu ile AKM Türk Telekom Opera Salonunda sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ
11 NİSAN- 20.30-TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Doğu ve Batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü bir oyunculuk şöleniyle ve Serdar Biliş’in yönetiminde sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama olarak 11 Nisan’da Türk Telekom Opera Salonunda izleyiciler ile buluşacak.

GELECEĞİN YILDIZLARI-İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ
12 NİSAN-20.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Türk Telekom Opera Salonu’nda 12 Nisan saat 20.00’de düzenlenecek olan ‘Geleceğin Yıldızları’, Türkiye’nin dört bir yanında konservatuvar eğitimi alan veya yeni mezun genç sanatçının performanslarına ev sahipliği yapacak. 73 genç arasından seçilen 10 yetenek, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde opera repertuarının seçkin eserlerini seslendirecek. Bu etkinlik, genç sanatçıların kariyerlerine destek olmak amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

GÜNEŞLE BULUŞMAK İSTEYEN ADAM- İSTANBUL DEVLET TİYATROSU
12 NİSAN- 15.00- 13 NİSAN-15.00- AKM TİYATRO SALONU

İstanbul Devlet Tiyatrosu, 12-13 Nisan saat 15.00’de AKM Tiyatro Salonunda ‘Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam’ çocuk oyununu sahneleyecek. Cömertlik, sevgi, dostluk, paylaşım, umut ve samimiyeti konu alan Elif Erdal’ın yönettiği oyunda, sahnede Tolga Kortunay, Asena Hotamış, Berk Yaparel, Zeynep Kızıltan Şıkyıldız, Su Lara Aslan, Tuğba Ülgen, Cihan Akyürek, Pelin Köksal, Onur Camcı, Dinçer Simsar yer alacak.

RICHARD
14 NİSAN- 20:00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

Okan Bayülgen’in yazıp yönettiği ‘Richard’ oyunu 14 Nisan saat 20.00’de AKM Türk Telekom Opera Salonunda sanatseverlerle buluşacak. Bayülgen, Shakespeare’in Richard’ı hikâyeleştirmesini tartışmaya açıyor. Yabancı olmayı, yalnızlaşmayı, vahşileşmeyi tartışırken hayali bir tiyatro kumpanyası Shakespeare’in III. Richard’ını tekrar oynuyor.


Okan Bayülgen | Richard oyunu

ANADOLU ATEŞİ-KIVILCIM ÇOCUK MÜZİKALİ
14 NİSAN- 17.00- AKM TİYATRO SALONU

Çocukların, gençlerin, ailelerin bir arada keyifle izleyebileceği bu gösteride, çocukların küçük sanatla tanışmalarını, dünyaya bakış açılarını sanat ile harmanlamalarını sağlayacak. Gösteri, Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografisi, etnik, modern ve dünya dansları dans kurgusu ile izleyicilerle buluşuyor. Anadolu Ateşi ‘Kıvılcım’ çocuk grubu gösterisi, 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 17.00’de Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda sahnelecek.

BU BİR EFSANE- SARAH BERNHARDT
15 NİSAN- 20.30- AKM TİYATRO SALONU

Sarah Bernhardt’ın unutulmaz eseri ‘Bu Bir Efsane’, 15 Nisan Pazartesi saat 20.30’da AKM Tiyatro Salonunda seyircilerle buluşacak. Oyun, dünya tiyatrosunun en büyük efsanelerinden biri olan Sarah Bernhardt’ın yaşamından ilham alarak kurgulandı. Yazar John Murrell tarafından kaleme alınan ve yönetmenliğini Hakan Altıner’in üstlendiği oyun, başrollerinde Dilek Türker ve Tayfun Yılmaz’ın performanslarıyla izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunacak. ‘Bu Bir Efsane’, izleyicilere Sarah Bernhardt’ın hayatından çarpıcı kesitleri sunarken, aynı zamanda sanatın ve tutkunun gücünü keşfetmelerine olanak tanıyacak.

DİNLETİ- İSTANBUL DEVLET TÜRK MÜZİĞİ VE ARAŞTIRMA UYGULAMA TOPLULUĞU
16 NİSAN- 19.00- AKM ÇOK AMAÇLI SALON

İstanbul Devlet Türk Müziği ve Araştırma Uygulama Topluluğu, Türk müziğinin eşsiz eserlerini bir araya getiren ‘Dinleti’ konserini 16 Nisan Salı saat 19.00’da AKM Çok Amaçlı Salonda seslendirecek. Topluluk, Türk Müziği’nin seçkin saz ve sözlü eserlerinden oluşan zengin bir repertuarı solist Gizem Nur Copcuoğlu’nun muhteşem sesiyle dinleyicilerle buluşturacak.

DESTANLARIN DANSI
17 NİSAN- 20:00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

‘Destanların Dansı’ Türk halklarının zengin kültürel mirasını müzik, dans ve tiyatro ile buluşturarak binlerce yıllık tarihi ve kültürü izleyicilere aktarıyor. Nuh Tufanı’ndan Dede Korkut’a, Sarı Gelin’den Tomris’e kadar birçok destanı ve kahramanı içeren performans, 17 Nisan Çarşamba saat 20.00’de Türk Telekom Opera Salonunda tarih akışında görsel ve duygusal bir yolculuk sunacak.

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI DENİZBANK KONSERLERİ- 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KONSERİ
19 NİSAN- 20.00- TÜRK TELEKOM OPERA SALONU

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 19 Nisan Cuma saat 20.00’de Türk Telekom Opera Salonu’nda özel bir konserle ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacak. Şef Howard Griffiths yönetimindeki orkestraya anlatıcı Eylem Yıldız ve perküsyon sanatçısı Burhan Öçal eşlik edecek. Programda, Howard Griffiths’in ‘Sihirli Karpuz’ adlı eseri öne çıkacak. Bu eser, bir karpuzun içinde hapsolmuş sihirli bir bir yaratığın özgürlüğüne kavuşmak için çalgılar arayışını konu ediniyor.

THE BEATLES VE KÜLKEDİSİ MÜZİKALİ- KÜBA ÇOCUK TİYATROSU KUMPANYASI ‘KÜÇÜK ARI KOVANI’ ‘LA COLMENTIA’
21 NİSAN- 11.00-18.00- AKM TİYATRO SALONU

Carlos Alberto -Tin- Cremata Malberti tarafından yazılan ‘The Beatles ve Külkedisi Müzikali’ 21 Nisan Pazar AKM Tiyatro Salonunda sahnelecek. Hikâye, Cinderella’nın evinin bodrumunda yaşayan dört küçük fare tarafından anlatılıyor. Fareler, ‘The Beatles’ adını verdikleri gruplarıyla çeşitli çocuk öykülerini kendi yöntemleriyle seslendiriyorlar. Hırçın kedi ‘Carrier’ tarafından saldırıya uğradıklarında ‘Help!’ şarkısını söylerken, saraydan Cinderella’ya davet getiren postacı Bay Jude ve Peri Nine Mary geldiğinde ise efsanevi şarkı ‘Let it Be’yi seslendiriyorlar. Bu eğlenceli müzikalde, Liverpool Dörtlüsü’nün şarkıları Kübalı çocukların yorumuyla canlandırılıyor. Oyuncu kadrosunda Sofía Alejandra Viñas Rodríguez, Abel Gutiérrez Febles, Valeria Savchenko Soto gibi isimler yer alıyor.

EAST BLACK SEA ANSAMBL ORDU’DAN ARTVİN’E TÜRKÜLERİMİZ-İSTANBUL DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU
24 NİSAN-19.00-AKM ÇOK AMAÇLI SALON

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu, 24 Nisan saat 19.00’da AKM Çok Amaçlı Salonda ‘East Black Sea Ansamblı Ordu’dan Artvin’e Türkülerimiz’ adlı konseriyle seyirciyle buluşacak. Sanat yönetmenliğini ise Savaş Karaman üstlendiği konserde solistler Savaş Karaman, Mustafa Gökay Ferah ve Rıza Can Özel sahnede olacak. Kavalda Kenan Elmas, bass gitarda Alper Uğurlar, gitar da Şehmus Fidan ve ritm bölümünde Harun Koç yer alacak.

ROMEO VE JULIET
25 NİSAN- 20.00- 26 NİSAN- 20.00- 27 NİSAN- 20.00- 28 NİSAN- 20.00- AKM TİYATRO SALONU

Türkiye Devlet Tiyatroları ve Yunanistan Atina Konser Salonu Megaron’un işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Romeo ve Juliet’ oyunu, 25-26-27-28 Nisan tarihlerinde AKM Tiyatro Salonunda sahnelenecek. William Shakespeare’in, aşk, ihanet, dostluk ve trajedi ile harmanlanan klasik eseri Romeo ve Juliet, bu kez Türk ve Yunan sanatçılar tarafından sahnelenecek. Yönetmenliğini Lefteris Giovanidis’in üstlendiği uluslararası prodüksiyonda Devlet Tiyatroları’ndan dört sanatçı ve bir ışık direktörü ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan bir besteci rol alacak. ‘Romeo ve Juliet’in oyuncu kadrosunda Roula Pateraki, Calliope Chaska, Alp Ünsal, Eray Eserol, Nikos Karathanos, Maria Diakopanagiotou, Dimitris Charalampoboulos gibi isimler yer alıyor.

TÜRKÜLERLE GİRESUN- İSTANBUL DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU
30 NİSAN- 20.00- AKM TİYATRO SALONU

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu’na, ‘Türkülerle Giresun’ konserinde Savaş Karaman, Elif Buse Doğan, İbrahim Can solist olarak eşlik edecek. Sunum ve anlatımını Haldun Domaç’ın yapacağı konser, 30 Nisan saat 20.00’de AKM Tiyatro Salonunda müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

‘SÜS’ SERGİSİ- 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE İTHAFEN
7 MART- 12 NİSAN 2024- AKM GALERİ

AKM Galeride 7 Mart- 12 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Süs’ başlıklı sergi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırlandı. Kadınların toplum içindeki rolüne, kimliklerini oluşturma süreçlerine ve ataerkil normlara meydan okuyan emekçi kadınların mücadelesine odaklanarak, kadın çehresindeki anlam boyutunu ele alan, farklı sanat disiplinlerinden eserlerin yer aldığı sergi, kadın ve erkek arasındaki dengeye, kadının toplumdaki yerine ve kadın kavramının farklı açılardan ele alınmasına odaklanarak şaşırtıcı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dinamobet
1xbet
nakitbahis
ngsbahis
bahigo
onwin
paribahis
perabet
piabet
pinup
pulibet
redwin
sahabet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
piabet
pulibet
sahabet
bahigo
limanbet
makrobet
mariobet
meritking
mobilbahis
mostbet
cratosslot
sekabet
dinamobet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
bahigo
onwin
bahigo
betcup
matbet
mariobet
mariobet
setrabet giriş
supertotobet giriş
tarafbet giriş
tipobet giriş
tulipbet giriş
tümbet giriş
vdcasino giriş
winxbet giriş
betpark
betroad
bets10
bettilt
betvole
casibom
casinomaxi
casinoper
dinamobet
grandpashabet
goldenbahis
holiganbet
hovardabet
imajbet
interbahis
jojobet
asyabahis
bahsegel giriş
bahsegel giriş
casibom giriş
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
superbetin
sekabet giriş
betonred
betmatik
betlike
setrabet
slotbar
superbahis
timebet
tipobet
tumbet
vdcasino
vevobahis
bahiscom
casibom giriş
lidyabet giriş
lidyabet
jojobet
betmarlo giriş
marsbahis giriş
betcup giriş
bets10
Asyabahis
betmoon
betnano
betkom
betine
bet
betebet
mrbahis
mostbet
mobilbahis
milosbet
milanobet
meritking
matbet
markajbet
matadorbet
lordbahis
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
superbet
tarafbet
tipobet
tulipbet
tumbet
winxbet
neyine
noktabet
norabahis
oleybet
onbahis
onwin
orisbet
padisahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
pokerbeta
polobet
pusulabet
redwin
kralbet
ligobet
mariobet
limanbet
limanbet
matadorbet
matbet
meritking
milanobet
milosbet
mostbet
mrbahis
nakitbahis
extrabet
gobahis
gorabet
hilbet
ikimisli
Abdulla62630105
jetbahis
jojobet
klasbahis
betpark
betpas
betper
interbahis
goldenbahis
betcup
slotbar
asyabahis
xslot
restbet
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
supertotobet
superbet
tipobet
tarafbet
tulipbet
tumbet
winxbet
vdcasino
nakitbahis
extrabet
favoribahis
favorisen
gobahis
gorabet
grandpashabet
hilbet
ikimisli
imajbet
intobet
jasminbet
jetbahis
jojobet
klasbahis
betorspin
betpark
betpas
betper
betroad
betsat
elexbet
pendik escort
avcılar escort
esenyurt escort
bahçeşehir escort
beylikdüzü escort
bakırköy escort
halkalı escort
şirinevler escort
şişli escort
istanbul escort
esenyurt escort
avcılar escort
tarafbet
betist giriş
showbet
xslot giriş
favorislot
barn festival
pragmatic slot oyunları
radissonbet
egt oyna
betmarlo
floating dragon oyna
bonus hunt" rel="dofollow">bonus hunt">bonus hunt
aresbet
tombala oyna
wild wild riches oyna
betibom
dog house megaways
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
wild west gold oyna
markaj giriş
trwin giriş
altıncasino
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
sugar rush oyna
hiperwin
sweet bonanza oyna
diyarbet
diyarbet
mrbahis
favorislot
markaj giriş
trwin
big bass bonanza oyna
gates of olympus oyna
egt oyna
favorislot
markaj giriş
trwin
betingo
bahisbudur
casi pol
casipol giriş
casipol giriş
casipol
casipol
romabet
mrbahis
casipol şikayetvar
casipol giriş
casipol twitter
casipol şikayet
casipol
casipol güncel giriş
casipol güncel
casipol giriş
casipol girişi
Betmarino
Maltcasino
Noktabet
Pokerklas
Klasbahis
Betingo
Avrupabet
Betcio
Pashagaming
Pusulabet
Betexper
Betsmove
Slotbar
Betnano
Galabet
Betexper
Cratossporting
Dumanbet
Elexbet
Favorislot
Pendik Escort