ChatGPT, Google Arama Motoru Alternatifi Sunmaya Hazırlanıyor

ChatGPT‘nin bir süredir kendi Google Arama motoru alternatifi üzerinde çalıştığına dair söylentiler bulunuyordu. Hatta ChatGPT arama motorunun Mayıs ayında duyurulabileceği söyleniyordu. Şimdi ise konuyla ilgili çok daha somut bulgular ortaya çıkmış durumda.

Reddit kullanıcısı halfstar, ChatGPT’nin arama motorunun alan adı olan search.chatgpt.com için SSL sertifikaları tespit etti. Pete adlı bir yapay zeka podcast sunucusu ise X üzerinden yaptığı bir paylaşımda “Search (dot) ChatGPT (dot) com 9 Mayıs” diyerek ChatGPT arama motorunun 9 Mayıs’ta hizmete gireceğini ima etti.

Bir web tarayıcısında alt alan adını ziyaret ettiğinizde, “404” veya “etki alanı hatası” değil, şifreli bir “Bulunamadı” mesajı döndürüyor ve bu da ChatGPT’nin arama motorunun çalışıyor olabileceği yönündeki spekülasyonları daha da artırıyor.

ChatGPT arama motoru hakkında şu an için çok fazla detay yok ancak son gelişmeler OpenAI’ın büyük yatırımcılarından biri olan Microsoft’un, Google’ın arama motorlarındaki tekeline meydan okumak istediğine dair bir ipucu veriyor. ChatGPT arama motoru, hızlı sonuçlar ve yapay zeka özetleri sağlamak için yapay zekayı kullanmaya odaklanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir