Christopher Nolan Altın Küre’ye Uzandı, Heath Ledger’ı Andı

Başarılı yönetmen Christopher Nolan, “En İyi Sinema Filmi Yönetmeni” dalında ilk Altın Küre’sini, ses getiren “Oppenheimer” filmiyle kazandı. Nolan ödülü alırken, Thr Dark Knight filminde Joker rolüyle iz bırakan ve 2008 yılında hayatını kaybeden aktör Heath Ledger‘ı andı.

Nolan, törende ödülünü alırken şunları söyledi:

“Teşekkürler Altın Küre. Bu sahneye daha önce sadece, bir başkası adına ödül almak için çıkmış, Heath Ledger adına almıştım. Benim için karmaşık ve zorlayıcı bir deneyim olmuştu. Konuşmamın ortasında gözlüğümü indirip karşıya baktığım sırada Robert Downey Jr. ile göz göze geldik, bana sevgi ve desteğini gösteren bakışlarla bakıyordu, aynı şimdi olduğu gibi; yıllardır bizim camiamıza yansıttığı o destek gibi. Kendim için ödül kabul etmenin daha basit olacağını düşünürdüm ancak yönetmen olarak burada durduğumda şunu fark ettim ki bunu ancak ekibimdeki kişiler adına kabul edebilirim. Yönetmen olarak biz bu insanları bir araya getirip onların en iyiyi ortaya koymalarını sağlamaya çalışıyoruz. 20 yılı aşkın zamandır dostlarım olan olan Robert (Downey Jr.), Cillian (Murphy); nerede olursak olalım… Emily (Blunt) ve Florence (Pugh); başarılı çalışmanızdan… İnanılmaz film ekibimiz… Teşekkür edilecek çok kişi var. Universal Stüdyoları adına potansiyeli gören Donna Langley’ye… Bana bu büyüleyici materyalleri sağlayan, kitabı verip bu işi yapmam için ısrar eden Chuck (Charles) Roven’a… Teşekkür edecek gerçekten çok fazla kişi var. Emma Thomas; eşim ve hayatım, seni seviyorum, çok teşekkürler.”

NE OLMUŞTU?

Heath Ledger, Nolan’ın yönetmenliğinde çekilen Batman serisinin ikinci filmi The Dark Knight (Kara Şövalye) filmindeki performansıyla akıllara kazınmış, filmin vizyona girmesinden önce de hayatını kaybetmişti. Performansıyla Oscar’da ‘En İyi Yardım Oyuncu Ödülü’nü kazanan Ledger adına ödülü filmin yönetmeni Christopher Nolan almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir